Logotipas

Izraelio Vyriausybės stipendijos užsienio studentams 2022-2023 akademiniams metams

 • Šalis
  Izraelis
 • Studijų tipas
  Dalinės studijos
  Mokslinė stažuotė
  Vasaros kalbos kursai
 • Studijų trukmė
  2022-2023 akademiniai metai
 • Paraiškos terminas
  Paraiškų terminas: 2021, 30 gruodžio

Kviečiame Lietuvos Respublikos studentus teikti paraiškas Izraelio Valstybės Vyriausybės stipendijoms vasaros hebrajų kalbos kursams, vienerių akademinių metų studijoms arba mokslinei stažuotei 2022–2023 akademiniais metais gauti.

Aktuali informacija apie siūlomas stipendijas, reikalavimus kandidatams ir paraiškų teikimo tvarką skelbiama Izraelio užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje: https://mfa.gov.il/MFA/MFA-Archive/2003/Pages/Scholarships%20offered%20by%20the%20Israeli%20government%20to.aspx

Spausdinti
 • Šalis
  Izraelis
 • Studijų tipas
  Dalinės studijos
  Mokslinė stažuotė
  Vasaros kalbos kursai
 • Studijų trukmė
  2022-2023 akademiniai metai
 • Paraiškos terminas
  Paraiškų terminas: 2021, 30 gruodžio

Pagrindiniai reikalavimai kandidatams

 • Įgytas aukštojo mokslo laipsnis (bakalauro arba aukštesnis), geri mokymosi rezultatai, atitinkami pasiekimai akademinėje veikloje.
 • Kandidatas turi būti Lietuvos Respublikos pilietis ir ne vyresnis nei 35 m. prasidedant mokslo metams.
 • Kandidatas turi atitikti priėmimo į Izraelio mokslo ir studijų institucijas
 • Gerai mokėti anglų arba hebrajų kalbą.

Siūlomų stipendijų tipai

 1. Stipendija 1 akademiniams metams (8 mėnesiai, spalio-birželio mėn.). Studijoms arba tyrimui: MA, PhD, Post. Doc., Research.
 2. ULPAN hebrajų kalbos vasaros kursai (3,5 – 4 savaitės, liepos-rugpjūčio mėn.). Studijų programa vykdoma Haifos universitete.

Skiriamas finansavimas

Priklausomai nuo pasirinkto universiteto ir studijų ar mokslinės stažuotės programos, gali būti skiriama pilna ar dalinė stipendija studijoms, kurią sudaro:

 • Mokestis už studijas/mokslinę stažuotę (pilnas arba dalinis[1])
 • Kiekvieną mėnesį išmokama stipendija pragyvenimui (850 dolerių, kurie mokami šekeliais į izraelietišką studento banko sąskaitą. Stipendija pervedama tiesiogiai į aukštojo mokslo instituciją, o ne į studento banko sąskaitą)
 • Sveikatos draudimas (nėra įtraukta: odontologinis gydymas, chroninės ligos, su nėštumu susijęs gydymas)

Stipendija bus skiriama tik studijoms Izraelio aukštojo mokslo tarybos (angl. Israeli Council for Higher Education) patvirtintose studijų institucijose ir programose.

 • Vasaros kalbos kursams skiriamą stipendiją sudaro 300 dolerių vienkartinė išmoka pragyvenimo išlaidoms padengti, apgyvendinimas dviviečiame kambaryje ir sveikatos draudimas. Viskuo rūpinasi Haifos universitetas, studentui atvykus į Izraelį banko sąskaitos atsidaryti nereikia.

Stipendija gali būti skiriama tik vieną kartą (arba vasaros kalbų kursams, arba dalinėms vienerių akademinių metų studijoms). Paraišką teikiantis asmuo negali teikti stipendijos paraiškos į kelias studijų programas ir ULPAN tuo pačiu metu. Konkrečių studijų finansavimo šaltiniai negali persidengti – studentui negali būti skiriama stipendija, jei kita Izraelio organizacija arba fondas jau yra paskyrę stipendiją toms pačioms studijoms.

Studijų programos nėra ribojamos, tačiau prioritetas bus teikiamas socialiniams mokslams, tarptautinių santykių studijų programoms, politikos mokslams, judaikos mokslui, Izraelio istorijai, literatūrai ir hebrajų kalbai. Medicinos, odontologijos ir veterinarijos studijų programos nėra finansuojamos dėl joms taikomų privalomų darbo leidimų.

[1] Pasirinkus studijų instituciją ir programą, pasidomėkite ar studijos/mokslinė stažuotė yra pilnai finansuojama ar dalinai. Jeigu dalinai – skirtumą reikia padengti asmeninėmis lėšomis.

Konkursui teikiami dokumentai

Prieš pradedami ruošti žemiau išvardintus dokumentus, atidžiai perskaitykite ir susipažinkite su instrukcija.

Reikalaujamų dokumentų sąrašas:

 1. Užpildyta paraiškos forma;
 2. Detalus studijų/mokslinės stažuotės programos aprašymas ir pagrindimas, kodėl studijoms/stažuotei pasirinkta konkreti studijų programa ir universitetas. Būtina nurodyti kontaktinį asmenį, kuris bus atsakingas už vykdomą tyrimą;
 3. Gyvenimo aprašymas;
 4. Susirašinėjimo su pasirinkto Izraelio universiteto atstovu laiškų kopijos arba sutikimo priimti stažuotei raštas (nereikalaujama Ulpan stipendijoms);
 5. Išsilavinimą patvirtinančių dokumentų, išverstų į anglų kalbą ir notariškai patvirtintas, kopijas (pažyma apie studijų rezultatus; bakalauro, magistro ar jį atitinkančios profesinės kvalifikacijos diplomo ir jo priedėlio kopija; išsilavinimą ir/ar mokslinį laipsnį patvirtinančio diplomo kopija);
 6. Ne mažiau nei dvi rekomendacijos, parengtos kandidato dėstytojų/profesorių;
 7. 3 nuotraukos;
 8. Sveikatos pažyma (sudedamoji paraiškos stipendijai dalis), patvirtinta kvalifikuoto medicinos specialisto. Turi būti atsispindėti gydytojo parašas ir gydymo įstaigos antspaudas;
 9. Anglų kalbos žinias patvirtinantis sertifikatas/dokumentas (GMAT, IELTS, GRE, TEUFEL);
 10. Jeigu tyrimas atliekamas hebrajų kalba, privaloma pridėti hebrajų kalbos žinių lygį įrodantį dokumentą/sertifikatą.

Jeigu universitetas reikalauja studijuoti hebrajų kalbą ULPAN, šių studijų išlaidos turėtų būti dengiamos studento.

Turi būti pateikti 3 reikalaujamų dokumentų komplektai (1 originalus komplektas ir 2 kopijuotų dokumentų komplektai). Dokumentus prašome sudėti eilės tvarka į 3 įmautes: vienoje – originalūs dokumentai, kitose – jų kopijos.

Papildoma informacija

 • Dokumentai teikiami Švietimo mainų paramos fondui (toliau – Fondas), Rožių al. 2, LT-03106 Vilnius. Asmeniškai paraišką įteikti galite Fondo darbo laiku. Tuo atveju, jei paraišką siųsite paštu, įsitikinkite, kad Fondas ją gaus iki nurodyto termino.
 • Dokumentų pateikimo terminas – iki 2021 m. gruodžio 30 Paraiškos gautos vėliau nei nurodyta, nebus svarstomos.
 • Tinkamos kandidatų paraiškos bus perduotos Izraelio Valstybės ambasadai Lietuvoje. Galutinį sprendimą dėl atrinktų kandidatų priims Izraelio užsienio reikalų ministerija iki 2022 m. liepos mėn.
 • Fondas apmoka atrinktų dalyvių kelionės į studijų, mokslinės stažuotės ar vasaros kursų vietą ir atgal išlaidas, remiantis kelionės išmokų apmokėjimo tvarka.
 • Jei turėtumėte daugiau klausimų, maloniai prašome kreiptis į projektų koordinatorę Inesą Cvetkovą tel. +370 667 59894 ir/arba el. paštu: inesa.cvetkova@smpf.lt

LAUKIAME JŪSŲ PARAIŠKŲ!

Studentų atsiliepimai apie studijas užsienyje

Dalyvių akimirkos

Turi patarimų, įspūdžių, nuotraukų? Dalinkis jais internete ir naudok #stipendijos.lt