Logotipas
  • Šalis:JAV
  • Programa:Praktika lituanistikos centruose užsienio šalyse

Nepakartojama patirtis Kolorado lituanistinėje mokykloje

Praktika

Visą patirtį Kolorade skirstyčiau į tokias tris kategorijas.

 Turėjau iššūkių pilną ir kokybišką praktiką. Dauguma dalykų dariau pirmą kartą. Manimi labai pasitikėjo ir leido bandyti įveikti savo nepasitikėjimą savimi. Praktikos metu rašiau straipsnius, ruošiau vaikus pasirodymui, vedžiau literatūros pamokas, seminarus mokytojams, rašiau projektus finansavimui gauti, karantino metu vedžiau virtualų renginį bei pamokas, organizavau Kolorado lietuvių kino vakarus. Įdomiausia patirtis visgi buvo suvokus, kad nors ir žinau daug veiklų, žaidimų, metodų, mano didelei nuostabai, daugelis jų ten visai netiko, todėl reikėjo ieškoti kitų veiklų arba į jas žiūrėti naujai ir adaptuoti būtent lituanistinės mokyklos aplinkai, vaikų lietuvių kalbos lygiui ir amžiui. Tai tikrai užgrūdino, kad gyvenime bus dar daugybė tokių situacijų, kur turimas žinias reikės improvizuoti ir pritaikyti, o tai tikrai įdomus ir atsakingas procesas.

Asmens augimas

Buvo ir sunkių akimirkų, nueiti nemaži atstumai nuo komforto zonos, tačiau dabar jais džiaugiuosi labiausiai. Karantinas tikrai buvo išmušęs iš vėžių ir pavertė praktikos laikotarpį dar labiau keliantį iššūkius. Svarbios šio pusmečio pamokos buvo tiesa ir pasitikėjimas savimi. Žinojau, kad man yra be proto svarbu daryti dalykus, kuriais tikiu, bet iki šios praktikos tikrai ne visada išdrįsdavau už tai pastovėti. Džiaugiuosi, kad mokyklos bendruomenė skatino patikėti, kad turiu, ką duoti ir buvo atvira man. Ir, žinoma, po šios praktikos tikrai grįžau drąsesnė bandyti daryti dalykus, kurių niekada nesu dariusi.

Gyvenimas

Turėjau tikrai jautrių, gražių akimirkų ir už mokyklos ribų, ypač su šeima, kuri priėmė į savo namus. Išties tai šeima, kuri turbūt net pati nesuvokdama mano ūgtelėjimus tą pusmetį padėdavo užkelti dar vienu laipteliu aukščiau nei aš maniau, kad galiu. Sutikta nemažai žmonių, išklausyta daugybė patriotiškų istorijų liudijančių meilę Lietuvai būnant taip toli nuo jos. Nukeliauta daug kilometrų ir nemažai jų įveikta kylant aukštyn. Pamatyta tikrai nuostabaus Kolorado kraštovaizdžio, kalnų, ežerų ir sniegynų. Tikrai kartočiau šią patirtį ir nekeisčiau nieko (na nebent jei galėčiau- karantiną). Džiaugiuosi, kad visai atsitiktinai sužinojau apie tokią galimybę ir leidausi į šį nuotykį. Galėčiau dar daug pasakoti ir rašyti, bet patys išvykit ir pamatysit… sakinio geriau netęsiu, linkiu patirti savas istorijas!

01
07

Dalyvių akimirkos

Turi patarimų, įspūdžių, nuotraukų? Dalinkis jais internete ir naudok #stipendijos.lt