Logotipas
  • Šalis:JAV

Karolina Motiejūnaitė: „Galėtume labiau įtraukti pasaulio lietuvius“

Karolina Motiejūnaitė

01
03

Švietimo mainų paramos fondo remiamos praktikos lituanistinio švietimo įstaigose, lietuvių bendruomenėse ir lituanistikos centruose ne vienam studentui tapo viena iš įsimintiniausių gyvenimo patirčių. Politikos mokslų absolventė Karolina Motiejūnaitė praktiką atliko Vašingtono Kristijono Donelaičio lituanistinėje mokykloje. Su ja kalbėjomės apie draugišką Vašingtono lietuvių bendruomenę, būdus, kaip motyvuoti vaikus mokytis lietuvių kalbos, ir simbolius, per kuriuos JAV lietuviai mato mūsų šalį. 

Kaip tau kilo mintis dalyvauti Švietimo mainų paramos fondo lituanistinių praktikų programoje?

Apie programą buvau girdėjusi jau seniai, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) grupėje vis kas nors pasidalydavo informacija apie tai. Būdama studentė svarsčiau tokios praktikos galimybę, bet tada nesijaučiau pasirengusi. Baigdama bakalauro studijas nusprendžiau metus neieškoti darbo Lietuvoje ir nestudijuoti. Pirmą semestrą praleidau Graikijoje, kur atlikau praktiką Lietuvos ambasadoje. Svarsčiau, ką veikti vėliau. Keletas bičiulių buvo išvykę atlikti praktikos pagal minėtą programą, jų patirtis labai skyrėsi. Akademinėje bendruomenėje vyrauja požiūris, kad lituanistinės mokyklos – tai gintariukai, cepelinai ir krepšinis. Norėjosi išsiaiškinti, ar tai tiesa. Kaip politikos mokslų absolventei rūpėjo įsigilinti į užsienio lietuvių gyvenimą, identitetą, pagyventi kitoje kultūroje. 

JAV praleidau septynis mėnesius, tai buvo trečias ilgesnis mano išvykimas iš Lietuvos. Pirmus keturis mėnesius gyvenau priimančioje šeimoje, mama – lietuvė, tėtis – amerikietis ir dvi jų dukros. Per šeimą lengviau įsilieti į kitą kultūrą, nes, užuot bandęs susikurti savo socialinį ratą, susirasti draugų, esi įstumtas į situaciją, kurioje neatsidurtum kitomis aplinkybėmis. 

Skaityti daugiau: https://www.bernardinai.lt/karolina-motiejunaite-galetume-labiau-itraukti-pasaulio-lietuvius/ 

Dalyvių akimirkos

Turi patarimų, įspūdžių, nuotraukų? Dalinkis jais internete ir naudok #stipendijos.lt