Logotipas
  • Šalis:Tenerifė
  • Programa:Praktika užsienyje

Klaudija Armonavičiūtė: svarbu išsirinkti savo vertybes atitinkančią praktikos vietą

01
21

Kodėl nusprendėte pasirinkti būtent šią programą?

Rinkausi kur atlikti praktiką pagal mokyklą: kaip jie save pristato, kokia jų veikla ir vertybės. Labiausiai mano požiūris į ugdymą sutapo su Baltic International School, Tenerifėje ir išties, likau be galo patenkinta. Žinoma, saulė, šiluma ir vandenynas taip pat suteikė nuostabų „toną” praktikos laikui.

Kuo ypatinga ši mokykla? Kokie vaikai čia mokosi? Kokia yra vaikų didžiausia motyvacija?

Mokykloje mokosi lietuvių vaikai, kurie atvykę į Tenerifę keliems mėnesiams arba visam laikui. Mokykla vadovaujasi pozityviu ugdymu ir akcentuoja svarbą socialinio emocinio intelekto vystymą jau nuo mažų dienų. Taigi, tai mokykloje ir yra daroma. Buvo gera stebėti, kaip vaikai darosi vis sąmoningesni ir mezgasi gražūs santykiai su savimi ir aplinka.

Kadangi vaikų pandemijos metu nebuvo galima priimti daug, tai nedidelis vaikų būrys leido mokytojams dirbti labai individualiai su kiekvienu ir manau vaikams tai buvo į naudą.

Kokį įspūdį susidarėte apie šią bendruomenę?

Lietuvių bendruomenė Tenerifėje gan didelė, kasdien gatvėje, paplūdimyje ar net kalnuose sutikdavome kalbančius lietuvių kalba. Galbūt būtent todėl nesijaučiau svetima, ar kažkur labai toli. Žinoma, dar didelę įtaką turėjo mokyklos kolektyvas, kuris buvo nuostabus, visada padedantis, draugiškas ir palaikantis. Taip pat visai šalia įstaigos yra įsikūrusi lietuvių knygų namai, kuriuose galima rasti įvairiausių žanrų lietuviškų knygų ir nemokamai neštis skaityti jas namuose. Šios bibliotekėlės veikimas labai džiugino.

Kodėl norėjote atlikti praktiką užsienyje, kas Jus labiausiai motyvavo?

Žinojau, kad tai turėtų atnešti daugybę pamokančios ir gražios patirties ir buvau užsibrėžusi nors kartą išvykti į užsienį su viena iš programų, kol dar studijuoju. Ne paslaptis, kad studentai gauna daug nuolaidų, stipendijas ir manau, kad šiomis nuostabiomis galimybėmis tikrai verta pasinaudoti.

Kas gyvenant šioje šalyje Jums paliko didžiausią įspūdį? 

Turbūt Tenerifės gamta ir daugybė orų sąlygų. Pavyzdžiui Pietuose dažniausiai būna šilta (nuo 20 laipsnių šilumos), bet vos pavažiavus 20-30 km į Šiaurę – atšąla, pakyla vėjas, kartais net sninga. Juokaudavome, kad gali ryte atsikelti ir pasirinkti, kokio oro nori šiandien ir ten nuvažiuoti.

Gamta taip pat įspūdinga – nuo vandenyno iki kalnų, uolienų dykumų ir vešliausių miškų…

Kas Jus labiausiai praturtino šios praktikos metu? 

Manau, kad darbas mokykloje ir išbandymas savęs įvairiose rolėse. Labiausiai vertinu laiką su vaikais, dalijimąsi savo patirtimi ir mintimis. Kadangi vedžiau menų, pasaulio pažinimo, lytiškumo ir klasės valandėlės pamokas įvairių amžių vaikams, teko juos pažinti įvairiose situacijose ir mokytis moderuoti įvairias temas.

Kokių naujų žinių pavyko pasisemti?

Nors su vaikais dirbu jau ne pirmi metai, bet visada mano santykis su jais buvo individualus. Pirmą kartą teko bendrauti iš karto su didesne grupe vaikų ir stengtis sukurti malonią, auginančią atmosferą visiems. Tai buvo didžiausias iššūkis, nes vaikų amžius skirtingas, kiekvienas turi savo interesus ir jau geba aiškiai išreikšti savo nuomonę, kuri ne visada sutampa su kitų. Tai buvo man puiki galimybė pagilinti savo žinias apie emocinį intelektą ir jo ugdymą, bei praktiškai visa tai išbandyti, sekant progresą.

Ar pasaulinė pandemija sukėlė nepatogumų ir kaip Jūs į tai reagavote?

Galiu pasidžiaugti, kad pandemija man nesukėlė problemų nei nuvykti, nei grįžti iš praktikos vietos. Taip pat pamokos nebuvo sutrikdytos, pamokų metu teko dėvėti kaukę, bet tai nesukėlė diskomforto. Labiausiai džiaugiuosi, kad nereikėjo visko perkelti į nuotolinį mokymą.

Ko palinkėtumėte studentams, kurie galbūt svarsto galimybę atlikti praktiką užsienio šalyje?

Išsirinkti savo vertybes atitinkančią praktikos vietą, nebijoti klausti, domėtis ir išlipti iš savo komforto zonos, o visa tai padaryti yra puiki galimybė atliekant praktiką užsienyje!

Dalyvių akimirkos

Turi patarimų, įspūdžių, nuotraukų? Dalinkis jais internete ir naudok #stipendijos.lt