Logotipas
  • Šalis:Kinija
  • Programa:Magistro studijos

Neišdildomi KTU studento įspūdžiai iš dalinių studijų Kinijoje

Sveiki! Aš esu Mindaugas Česnavičius ir aš noriu pasidalinti neišdildomais įspūdžiais, kuriuos parsivežiau iš dalinių studijų Kinijoje, Džedžiango provincijoje. Mano istorija prasideda po sėkmingų bakalauro studijų Lietuvoje ir noro paįvairinti metus magistratūroje…

Mindaugas Česnavičius

Sveiki! Aš esu Mindaugas Česnavičius ir aš noriu pasidalinti neišdildomais įspūdžiais, kuriuos parsivežiau iš dalinių studijų Kinijoje, Džedžiango provincijoje. Mano istorija prasideda po sėkmingų bakalauro studijų Lietuvoje ir noro paįvairinti metus magistratūroje…

Pabaigęs bakalauro studijas Kauno technologijos universitete, buvau tvirtai apsisprendęs toliau gilinti savo žinias magistro programoje, tačiau greta įprastų paskaitų universitete norėjosi kažko ypatingo, kažko ką ne kiekvienas gali patirti. Šis troškimas paskatino ieškoti dalinių studijų šalyje į kurią studentai iš Lietuvos paprastai nevažiuoja.

Magistro studijos trunka tik du metus, todėl laiko laukti nebuvo ir galimybės studijuoti svetur pradėjau ieškoti vasarą, dar prieš prasidedant pirmiems magistratūros metams. Pasirinkimas buvo pakankamai platus, tačiau ypač sudomino Švietimo mainų paramos fondo laiškas apie dalinių studijų galimybę Kinijoje, Zhejiang universitete.

Internete sužinojau, kad tai vienas iš top 3 universitetų Kinijoje, o kur dar padengiamos kelionės išlaidos, mėnesinė stipendija ir nemokamas apgyvendinimas studijų metu, kas galėtų atsispirti tokiam pasiūlymui? Tikrai ne aš!

Nieko nelaukęs aplikavau stipendijai ir greitai sužinojau, kad buvau pasirinktas šiai dalinių studijų programai. Su Švietimo mainų paramos fondo ir Kauno technologijos universiteto pagalba nesunkiai pavyko susitvarkyti visus reikalingus dokumentus ir rugsėjo pradžioje jau buvau pasiruošęs studijoms Kinijoje.

Studijos

Kinijoje studijų programa gerokai skyrėsi nuo mano inžinerinės specialybės Lietuvoje. Programa vadinosi „Kinijos studijos“ ir jos metu mokėmės viską kas susiję su Kinija: kalbą, kultūrą, filisofiją, ekonomiką, meną. Mano akimis, pagrindinis studijų tikslas buvo sudaryti kitokį Kinijos paveikslą, galbūt teisingesnį, pakeičiant Kinijos įvaizdį iš didžiulio fabriko į kultūriškai turtingą šalį su savomis taisyklėmis.

Pradžioje buvo kiek sunkiau persiorientuoti iš techninio pobūdžio modulių į socialinius ir visą informaciją priimti anglų kalba, tačiau po pirmų kelių mėnesių pavyko apsiprasti ir viskas ėjosi kaip per sviestą. Galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad „Kinijos studijos“ ir inžinerija neturi nieko bendro, manau daug panašumų ir nepavyktų rasti, bet norėjosi save išbandyti naujoje sferoje su kuria dar nesu susipažinęs ir įgauti kitokios patirties.

Šiais laikais norint susirasti gerą darbą neužtenka turėti tik vienos specialybės žinių, o reikalinga patirtis turi ateiti iš kelių skirtingų disciplinų, kurios leidžia surasti neeilinius sprendimus į iškilusias problemas. Su mintimi, kad „Kinijos studijų“ įrašas mano gyvenimo aprašyme gerokai sudomins bet kurį darbdavį, uoliai kibau į studijas ir nepraleidau nei vienos galimybės įgauti naujos patirties.

Pasas

Atvykus į Kiniją svarbu suprasti, kad nuo šiol pats svarbiausias dalykas yra pasas! Jį patartina saugoti kaip savo akį ir visada turėti su savimi, kad ir kur tektų eiti ar važiuoti. Be paso ne tik negalima skristi lėktuvu, bet neįmanoma apsistoti viešbutyje, apsilankyti ligoninėje ir nusipirkti traukinio bilieto, o šis yra pagrindinė ir patogiasia keliavimo priemonė šalies viduje. Taip pat, per specialius patikrinimus, net ir be rimtesnės priežasties, atitinkami pareigūnai gali sustabdyti gatvėje ir paprašyti parodyti galiojančią vizą. Tokia tikrinimo sistema taikoma ne tik svečiams iš kitų šalių, bet ir Kinijos piliečiams siekiant sekti migraciją valstybės viduje tarp skirtingų provincijų.

Atvažiavus studijuoti į Kiniją, paso numeris tampa svarbiausią skaičių kombinacija, kuri dar ilgai liks atmintyje. Šis numeris figūruoja ant visų pildomų dokumentų ir taip pat tampa visų įmanomų sistemų slaptažodžiu. Tačiau jei pasas visada yra šalia, jokių problemų keliaujant ar studijuojant Kinijoje neturėtų kilti.

Maistas

Kasdienis maistas Kinijoje gerokai skiriasi nuo mums žinomų patiekalų kinų restoranuose Lietuvoje. Dėl saugumo sumetimų maistas visada vienaip arba kitaip termiškai apdorojamas, tai gali būti virimas, skrudinimas aliejuje ar kepimas ant keptuvės. Tokiu būdu atsikratoma visų galimų ligų, bet taip pat sunaikinima galimybė pasimėgauti šviežiomis daržovėmis. Neretai maistas gali pasirodyti aštrokas, ypatingai renkantis pietinės Kinijos dalies virtuvę.

Egzotiškų patiekalų europietiškam skrandžiui taip pat netrūksta. Restoranuose nesunkiai galima gauti varlės ar jūros gyvatės mėsos, o ištroškęs nuotykiu gali paragauti skorpiono ar jūros arkliuko. Žinoma, pastarieji nėra kasdieninis kinų maistas, o paprastai randami tik turistinėse vietose, stebinti atvykėliams.

Valgymo pagaliukais įgūdžiai ar šakutė kišenėje taip pat būtinas dalykas, nes tik labai maža dalis maitinimo įstaigų gali pasiūlyti įrankius. Nors pradžioje atvykus į Kiniją gali kilti sunkumų atrandant tinkančius ir patinkančius patiekalus, tačiau patiekalų įvairovė tikrai be galo didelė ir su trupučiu kantrybės net ir pats išrankiausias ras patinkantį patiekalą.

Vienas iš išskirtiniausių dalykų Kinijoje ypatingas dėmesys turistams iš vakarų. Neretai einant gatve ar apsipirkinėjant prekybos centre gali pajusti tave lydinčius aplinkinių žvilgsnius ir vaikus kiniškai tėvams šaukiančius „užsenietis!“.

Ypatingai mažesniuose miesteliuose žmonės atvykėlį iš kitos šalies gali matyti pirmą kartą gyvenime, todėl nenori praleisti progos atrasti kažką naujo. Drąsesni kinai gali prieiti ir prašyti kartu nusifotografuoti ar mėginti bendrauti anglų kalba ir siūlyti pasikeisti socialinių tinklų kontaktais. Toks dėmesys gali pasirodyti perdėtas ar net kiek erzinantis, tačiau žiūrint mano akimis tai tiesiog išskirtinė patirtis, kuria labiau reikia mėgautis.

Neretai tokiu būdu galima užmegzti įdomių pažinčių ir įgauti žinių apie kitas Kinijos provincijas, o besimokant kinų kalbos tai puikus būdas tobulinti šnekėjimo ir klausymo įgūdžius. Kartais tokios pažintys gali atnešti ir pasiūlymus kartu papietauti ar net galimybę įsidarbinti. Atvykus į tokią tolimą ir kultūriškai skirtingą šalį kaip Kiniją, būtina išnaudoti visas galimybęs ir pažinti kuo daugiau žmonių.

Didžiausias nuotykis mano gyvenime

Studijuoti kartu teko ne tik su kinais, bet ir studentais iš viso pasaulio: Vokietijos, Suomijos, Italijos, JAV, Šveicarijos, Indonezijos ir kitų šalių. Pavyko įgauti žinių apie kitus kraštus ir kultūras, bei susirasti naujų draugų.

Paskaitų tvarkaraštis buvo puikiai suderintas, todėl laiko keliauti po Kiniją pilnai pakako. Studijų metu pavyko aplankyti: Hong Kongą, Makao, Pietų Korėją ir Singapūrą. Šios kelionės padėjo geriau įžvelgti skirtumus tarp Kinijos ir vakarietiškų šalių. Taip pat ne kartą teko aplankyti Hangdžo ir Šanchajų, kurie puikiai iliustruoja moderniąją Kiniją ir jos progresą pastaraisiais metais. Dalinių studijų metu nuobodžiauti neteko ir laikas prabėgo net greičiau nei norėtųsi, bet gal ir gerai, kad liko neaplankytų vietų, bus proga grįžti.

Grįžęs po kiek daugiau nei 10 mėnesių studijų Kinijoje, galiu drąsiai pasakyti, kad tai buvo didžiausias nuotykis mano gyvenime. Patirtis įgauta visiškai kitokios kultūros šalyje, puikūs įspūdžiai ir nauji draugai iš viso pasaulio niekada neišdils iš atminties.

Dalyvių akimirkos

Turi patarimų, įspūdžių, nuotraukų? Dalinkis jais internete ir naudok #stipendijos.lt