Logotipas
  • Šalis:JAV
  • Programa:Praktika lituanistikos centruose užsienio šalyse

Istorijos mokytojas D. Ramanauskas: „Lietuva vaikams yra svajonių šalis“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centro pokalbių cikle su užsienio lituanistinių mokyklų praktikantais kalbamės apie pasaulio lietuvių gyvenimą ir lietuvybės puoselėjimą.

Deimantas Ramanauskas

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centro pokalbių cikle su užsienio lituanistinių mokyklų praktikantais kalbamės apie pasaulio lietuvių gyvenimą ir lietuvybės puoselėjimą.

Kaip jums kilo mintis dalyvauti Švietimo mainų paramos fondo programoje? 

Norėjau išbandyti save užsienyje, pamatyti, kokios ten švietimo realijos. 2019 metų pavasarį nusprendžiau rinktis šią programą. 

Kodėl pasirinkote Jungtinę Karalystę ir Portsmutą?

Nebuvo taip, kad rinkausi tiesiogiai. Peržiūrėjau konkurso sąlygas ir nurodžiau tris skirtingas šalis: Australiją, JAV ir Jungtinę Karalystę. Tiesiog nutiko taip, kad Portsmuto mokykla mane pasirinko ir sutarėme dėl atvykimo. 

Kuo Porstmuto lituanistinė ugdymo studija „Jūra“ yra ypatinga? 

Beveik visi studijos mokiniai yra vaikai, daugelis jaunesni – iki 10 metų. Jie mokosi lietuvių kalbos dėl dviejų priežasčių. Visų pirma – tėvų įtaka. Antra, vaikai Lietuvą mato gana retai, ji jiems kaip svajonių šalis, kurios kalbą jie nori mokėti, nori grįžti čia gyventi. Tuos pačius dalykus pastebėjau Valdo Adamkaus atsiminimuose, kur jis rašo, kad išeivijoje buvo sukurtas Lietuvos kaip svajonių šalies įvaizdis. 

Vaikai apie Lietuvą daug išmoksta, išgirsta, dažniausiai visos žinios yra pozityvios. Lietuva tampa paslaptinga ir įdomia vieta, į kurią norisi grįžti. Tai svarbi motyvacija. Kartais norima mokėti lietuvių kalbą ir todėl, kad būtų galima šia kalba bendrauti su draugais, o vietiniai nesuprastų.

Skaityti daugiau: https://www.bernardinai.lt/istorijos-mokytojas-d-ramanauskas-lietuva-vaikams-yra-svajoniu-salis/

Dalyvių akimirkos

Turi patarimų, įspūdžių, nuotraukų? Dalinkis jais internete ir naudok #stipendijos.lt