Nori išvykti? Turi abejonių? Susipažink su dalyvavusių įspūdžiais ir nedvejok! Jau dalyvavai? Rašyk mums ir dalinkis savo įspūdžiais su visais!
Aistė Solly yra daugiametė San Francisko Lituanistinės Mokyklos „Genys” mokytoja, šiemet tapusi mokyklos vadove. Atsidavusi lituanistinei veiklai, šeimoje ugdo dvikalbystę ir puoselėja lietuviškas tradicijas bei kultūrą.
Aistė yra gimusi ir užaugusi Kaune, bet Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvena jau 21-erius metus. Atvyko būdama dar paaugle, tėveliams išlošus „žalios kortelės” loteriją.
Agnė Vėtė 2020 m. rudenį stažavosi Liublianos universitete, Slovėnijoje. Dėl pandemijos turėjo sugrįžti į Lietuvą bei pabaigti dalines studijas nuotoliniu būdu. Agnės studijų kryptis – urbanistiniai tyrimai, todėl doktorantė džiaugiasi turėjusi galimybę įdėmiau panagrinėti miestus kitame, ne Lietuvos kontekste bei naujai užmegztomis pažintimis.
Klaudijos praktika Tenerifėje, "Baltic International School" mokykloje jau baigėsi, ir ji šiuo metu yra saviizoliacijoje. Kaip sako pati studentė, pasaulinė pandemija nesukėlė didelių nepatogumų, išskyrus tai, kad pamokų metu turėjo būti su kaukėmis, tačiau pamokos vyko tiesioginiu kontaktu. Studentė džiaugiasi, kad jai neteko vesti nuotolinių pamokų. Praktikos metu mergina mokė 5-12 metų vaikus, buvo pasaulio pažinimo, menų mokytoja, taip pat su kolege vedė lytiškumo pamokas ir dar tapo klasės auklėtoja penktokų-šeštokų klasei. Mokykla kurioje Klaudija atliko praktiką tikrai nenuvylė, ji taip pat liko sužavėta jos vertybėmis ir pozityviais mokymo principais. Praktikos metu užmegztos pažintys, atnešė dar daugiau pasiūlymų kitose veiklose.
Lietuvių kalbos mokiusi Argentinoje KTU absolventė Viktorija Kavaliauskaitė teigia, kad vykstant praktikos atlikti į kitą šalį, reikia mokėti jos kalbą. „Net ir važiuojant dirbti į lietuvių bendruomenę, lietuviškai susišnekėti bus sunku“, – sako mergina pagal Valstybinių stipendijų programą atlikusi praktiką Argentinos lietuvių bendruomenėje.
Lėktuvas Boeing 787 Dreamliner iš Varšuvos Frederiko Šopeno tarptautinio oro uosto skrydžiui į Pekiną pakilo be kelių minučių penktą valandą po pietų. Beveik po aštuonių valandų skrydžio, paryčiais apie šeštą valandą Dreamliner jau suko ratą virš Pekino prieš nutūpdamas antrame pagal dydį pasaulio oro uoste, per metus aptarnaujančiame virš 90 mln. keleivių.
Lituanistinė mokykla „Vilnis“ – šiuo metu vienintelė mokykla Brazilijoje, mokanti suaugusius žmones lietuvių kalbos. Deja, kol kas norinčių išmokti šią kalbą entuziastų neatsirado labai daug. Dauguma jų trečios ar ketvirtos kartos lietuvių palikuonys. Kalbamės su šioje mokykloje dirbančia mokytoja Migle Stasiulionyte apie sprendimą išvykti dirbti į Braziliją ir tolimame krašte mokyti gyvenančius lietuvių kilmės žmones.
„Atlikti praktiką kitoje šalyje – savotiškas iššūkis, savo galimybių išbandymas, duodantis labai daug geros patirties ir paliekantis neišdildomus įspūdžius“, – pasakoja Kauno technologijos universiteto (KTU) Taikomosios fizikos ir pedagogikos studijų ketvirto kurso studentė Virginija Japertaitė, atlikusi tarptautinę praktiką Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinėje mokykloje.
Ar matėte lakštingalą sugautą? Ar girdėjote jos giesmę narvelyje? Net ir mažiausias laukų ar girių paukštelis nori gyventi laisvai. Taip ir žmogus trokšta laisvės. Taip ir tauta nori būti laisva ir nepriklausoma. Džiaugiamės, kad šiandien mūsų mylima Lietuva gali didžiuotis savo Laisve.
Skaityti daugiauRamunė Augustė Mickevičiūtė, Vilniaus universiteto kūrybos komunikacijos studentė, 2015-2016 m. atlikusi praktiką Australijos Melburno Baltijos lituanistinėje mokyklėlėje pagal Švietimo mainų paramos fondo skelbtą konkursą, dalinasi savo įspūdžiais ir patirtimi.
Turi patarimų, įspūdžių, nuotraukų? Dalinkis jais internete ir naudok #stipendijos.lt